līgo 2022

Līgo 2022: Kur svinēt?

Līgo – Latvijas valsts svētki katru gadu tiek atzīmēti 23. jūnijā. Jāņu priekšvakars (Līgo) ir arī valsts svētki. Atkarībā no tā, kurā nedēļas dienā šīs brīvdienas iekrīt, var tikt deklarētas papildu brīvdienas. Un katru gadu viens jautājums – kā pavadīt Līgo un Jāņu dienas? Braukt ciemos, apmeklēt kādu pasākumu vai radus, palikt mājās, pavadīt nakti un dienu parastajā BBQ ballītē vai svinēt šos saulgriežu svētkus, ievērojot visas tradīcijas? Mēs mēģināsim nedaudz atvieglot šo lēmumu, aprakstot dažus svinēšanas variantus.

  • Līgo svētku gadatirgus

Notikums – aperitīvs. 17.06.2022 – 19.06.2022 Vērmanes dārzā notiks pirmssvētku gadatirgus. Sagatavojaties svētkiem laicīgi – krāšņi vainagi, Jāņa siers ar smaržīgām ķimenēm, garšīgs alus, kraukšķīgie ķiploku grauzdiņi un vēl daudz citu svētku simbolu.

  • LĪGO festivāls Vecpiebalgā

Alauksta estrādes un ezera krastmalā ar Telšu pilsētiņu. Festivāla organizatori sola sekot visās svētku tradīcijām un moderni ar 21. gadsimta noskaņām, izjust saulgriežu īpašo noskaņu. Festivāla viesi – Citi Zēni, Mazais Princis (ar Mīlas retrīta programmu), Elīna Gluzunova (X-Faktors 2019 uzvarētāja), CountrySide (ar latviešu rock un citām iemīļotām dziesmām), kā arī citi mākslinieki. Atmosfēru starp grupām un pēc iegriezīs tautā iemīļotais dīdžejs Jānis Fabriks un Dj Nils.

  • LĪGO RAISKUMĀ | Limuzīnam Jāņu nakts krāsā – 40
  1. gada 23. jūnijā, plkst. 18:00 sāksies svētku svinēšanu Raiskumā kopā ar Latvijas teātru dziedošajiem aktieriem, “Jauno Jāņu Orķestri”, “Credo” u.c. Pasākumā būs iespēja satikt mīļākus aktierus no leģendāras filmas, kā arī būs iespēja darboties vainagu pīšanas darbnīcā, baudīt gardus ēdienus, Jāņu sieru, atspirdzinošus dzērienus un skaisto skatu uz Raiskuma ezeru.
  • Skroderdienas Silmačos

Izrādes notiks 23. jūnijā, sākums plkst. 17.00, ieeja no plkst. 15.00. Notiks vēsturiskajās “Silmaču” mājās Druvienā. Latvijas teātru saime aicina visus līgotājus uz grandiozu lieluzvedumu “Skroderdienas Silmačos”>

  • Būtība. Saulgriežu deju un mūzikas festivāls

Notiks no 22 līdz 25. jūnijam. Jau septīto reizi rīko šo festivālu Latvijas mežos skaistās Daugavas krastos Puduros, Ķegumā, lai uzkāptu augstākos augstumos un ienirt visdziļākajās dzīlēs! Festivāla apmeklētājus gaida semināri ar pasaules līmeņa pasniedzējiem, dziedināšanas rituāli un prakses, koncerti, dejas.