Latvijas muzeji

Latvijas muzeji

Latvija var lepoties ar izciliem muzejiem. Pie mums iespējams apmeklēt muzejus dažādām gaumēm – mākslas, vēstures, medicīnas, dabas mīļotājiem. Esam apkopojuši dažus no labākajiem muzejiem kas sastopami Latvijā. Ja vēl neesi kādā no tiem bijis – iesakām doties!

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ir viens no ievērojamākajiem muzejiem Latvijā. Tajā iespējams aplūkot vairāk nekā 52 000 Latvijas, Baltijas un Krievijas gleznotāju darbu. Tā ir unikāla iespēja ielūkoties Latvijas mākslas vēsturē, kā arī iepazīties ar jaunākajiem mākslinieku darbiem. Ja tevi aizrauj mākslas vēsture, tad noteikti iesakām aplūkot šo izcilo muzeju, kurš ieguvis ne tikai latviešu, bet arī ārzemju tūristu uzmanību.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs

Šī ir labākā vieta, kur iespējams iepazīties ar latviešu kultūrvēsturiskajām vērtībām. Te vienuviet iespējams aplūkot vairāk nekā miljons dažādu eksponātu. Ekspozīcijā tiek atspoguļota Latvijas vēsture no pašiem senākajiem laikiem līdz pat mūsdienām. Tas noteikti ir labākais veids, kā iespējams iepazīties ar Latvijas vēsturi interaktīvā veidā.

Rīgas Motormuzejs

Rīgas Motormuzejā iespējams aplūkot Baltijā lielāko un senāko spēkratu kolekciju. Muzejs ir izveidots kā interaktīvs stāsts, kur iespējams uzzināt vairāk par notikumiem Latvijā, cilvēkiem un spēkratiem. Tas būs multimedials piedzīvojums, kurš noteikti jāizbauda kaut reizi ikvienam!

Mākslas muzejs Rīgas birža

Mākslas muzejā “Rīgas Birža” iespējams atrast lielāko ārzemju mākslas kolekciju Baltijā. Pie tā izveide ir strādājuši Rīgas birģermeistari, rātskungi un tirgotāji jau senajā 19.gadsimtā. Tā ir unikāla vieta, kur iepazīties ar labākajiem darbiem kas raksturo Latviju un tās vēsturi. Rīgas mākslas muzejā “Rīgas birža” iespējams aplūkot vairākas galerijas, tostarp, arī Sudraba istabu, kurā apkopoti dažādi eksponāti no sudraba.

Rīgas Jūgendstila centrs

Rīga vienmēr lepojusies ar jūgendstila arhitektūru. Ne velti tieši Rīgu sauc par jūgendstila metropoli! Tūristi regulāri brauc uz Rīgu, lai aplūkotu Alberta ielu, kas ir veidota jūgendstilā. Turpat atrodas arī Jūgendstila centrs, kurā iespējams iepazīties ar jūgendstila populārākajiem darbiem.

Latvijas Dabas muzejs

Ja tevi aizrauj daba, tad noteikti ir vērts doties uz Latvijas Dabas muzeju. Tajā vienkopus atradīsi informāciju par Latvijas dabu – dzīvniekiem un augiem. Tā ir iespēja iepazīties ar to, cik daudz dažādu dzīvnieku sugu un augu ir iespējams sastapt Latvijā. Izstāde veidota interaktīvā veidā, tāpēc nebūs garlaicīgi ne pašiem mazākajiem, ne arī lielajiem apmeklētājiem.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs

Šajā muzejā ikvienam ir iespēja iepazīties ar Latvijas pasaules medicīnas attīstību. Te uzzināsi faktus par kuriem noteikti pirms tam nemaz nebūsi dzirdējis. Viss tiek parādīts ilustratīvā un interaktīvā veidā, tāpēc garlaicīgi noteikti nebūs!

Leļļu galerija Preiļos

Šajā muzejā iespējams aplūkot vairāk nekā 300 dažādas lelles. Muzeja izveidotāja ir pacentusies, lai ikvienam apmeklētājam būtu iespēja aplūkot pašas skaistākās un oriģinālākās lelles, kuras radīt ar rūpēm un mīlestību. Ja sanāk būt Preiļu pusē, noteikti dodies uz Leļļu galeriju. Šis muzejs noteikti patiks pašiem mazākajiem ģimenes locekļiem. Muzejs ir parūpējies arī par dažādām interesantām izklaidēm, kuras varēsi izmēģināt ģimenes lokā!

Ja tuvojas brīvdienas un nav nekas ieplānots, dodies uz kādu no muzejiem, ko iespējams apskatīt Latvijā. Pie mums muzeji pieejami dažādām gaumēm, tāpēc noteikti ir vērts to aplūkot. Pat tad, ja tevi neuzrunā, piemēram, mākslas muzeji, tevi noteikti spēs uzrunāt motormuzejs, medicīnas muzejs vai kāds no pieminētajiem dabas muzejiem. Tas ir to vērts!